X
Produkt byl přidán do objednávky

Známe Vaše přání

Váš košík je prázdný

Florbalové vybavení za skvělé ceny - florbalshop

V kategorii Florbalové vybavení vybírejte a nakupujte kvalitní a oblíbené florbalové vybavení pro Váš oblíbený sport. Florbalshop nabízí florbalové vybavení jako florbalové hole, florbalové míčky, florbalové masky, florbalové branky a další florbalové vybavení od předních výrobců. Florbalové vybavení se kterým budete spokojeni. Florbalshop na florbalové vybavení za výhodné ceny.

Florbal - florbalové vybavení - florbalshop

Přestože první kroky zaznamenala hra podobná dnešnímu florbalu v zámoří, počátky organizovaného florbalu jsou spojeny zejména se zeměmi Skandinávie. Ve Švédsku se počátky hry zvané innebandy datují na začátek sedmdesátých let, finské saalibandy o několik let později. Již od počátku také tyto dvě země, ale především Švédsko udávaly florbalu směr vývoje, a stejně jako je ve fotbalu považována za kolébku sportu Anglie, ve florbalu stejná pocta přísluší Švédsku.

Florbalový míček v dnešní podobě paradoxně nevyvinuli florbalisté, ale baseballisté. Plastový děrovaný míček podobných rozměrů totiž sloužil k tréninku baseballových nadhazovačů.

Florbal v Čechách

Florbal se do ČR dostával třemi různými cestami. Vůbec první setkání s florbalem v ČR se pravděpodobně událo díky výměnnému pobytu studentů VŠE v Praze se studenty helsinské univerzity KY v roce 1984. Na svém zájezdu do Čech finové přivezli sadu florbalových hokejek a malá tělocvična na VŠE byla svědkem prvního historického zápasu mezi Finy a Čechy.

Následovala prodleva až do roku 1991, kdy se florbal opět objevil na scéně. Tentokrát díky cestovní kanceláři Excalibur a bratrům Vaculíkovým, kteří přivezli florbalové vybavení ze Švédska. Florbal se začal hrát díky této cestě tentokrát ve Střešovicích. V té době také oprášila hokejky skupinka kolem Michala Bauera a bývalí studenti VŠE opět začali hrát florbal.

Rozšíření florbalu za řeku Moravu zajistil Marcel Pudich, který spolupracoval v firmě VDG s prvními průkopníky florbalu v Čechách a přivezl z Prahy florbalové vybavení do Ostravy a díky jeho iniciativě byly uspořádány na severu Moravy první florbalové turnaje. Historickým mezníkem pro českýflorbal se však stal zájezd střešovických průkopníků florbalu do Maďarska, odkud se do Čech přivezly první opravdové florbalové mantinely. Díky tomu se mohly začít hrát florbalové turnaje a sport získával na popularitě. Na těchto mantinelech také byly odehrány první oficiální turnaje, kvalifikace o 1. ligu a první ročník první florbalové ligy v roce 1994.

Florbal a jeho pravidla:

  • Hraje se v halách na hřištích velikosti 40 x 20 metrů, hřiště je ohraničeno po celém obvodu mantinely vysokými 50 cm, branka má rozměry 160 x 115 cm.
  • Hrací čas je 3 x 20 minut s 10 minutovými přestávkami.
  • Na hřišti má každé družstvo 5 hráčů a 1 brankáře, brankář nemá florbalovou hokejku.
  • Utkání řídí dva rozhodčí s rovnocennou autoritou.
  • Hokejky i míček jsou vyrobeny z plastových materiálů.
  • Ve florbalu je především zakázán tvrdý kontakt s protihráčem, blokování, sekání, nebo kopání do soupeřovy hokejky.
  • Nehraje se rukou ani hlavou, není povolena hra florbalkou nad úrovní kolen.

Novinky na e-mail

Novinky

9/ 6 2017

Grilovací sezóna je tady! Využijte extra slevy až 46 % na vybrané grily.

A je to tu! To, na co jsme se všichni těšili. Grilovací sezóna! Nezáleží na tom, jestli máte balkón nebo velkou zahradu. Stolní, elektrické, zahradní, kontaktní, u nás si vybere každý...

Více »
5/ 6 2017

Doprava zdarma na veškerý nábytek a doplňky již od 1000 Kč.

Udělejte si to doma hezké! Doprava zdarma na veškerý nábytek a doplňky již od 1000 Kč.
Letní grilování, opalování na zahradě nebo terase, návštěvy přátel,... Akce do 12.6.


Více »

Archiv novinek

Reference našich zákazníků